Сім'я > Лелека – священний птах, покровитель сім’ї і рідного дому

Лелека – священний птах, покровитель сім’ї і рідного дому


20-10-2018, 18:28
Автор: Valeriy
Лелека – священний птах, покровитель сім’ї і рідного домуЗ лелеками пов'язано багато легенд, переказів, повір'їв.
Існує повір'я, що лелеки приносять до хати діточок. Тобто, коли на даху будинку оселився лелека, то найближчим часом слід чекати народження дитини, та й у самій домівці неодмінно пануватиме спокій, мир, злагода, достаток. І здоров'ячко не омине порога.
Люди вірять: лелеки приносять щастя! Тому радіють їхньому поверненню ранньою весною. А ще добре вперше навесні побачити лелеку (краще пару) високо у небі, то й сам будеш літати, ніхто в сім'ї не хворітиме. Тільки про побачене слід розповісти усім своїм рідним. Для молодят – це ознака скорого шлюбу.
… Давно це було. Напали татари на українське село. Багатьох його жителів убили, решту повели в неволю. Тільки немовлят кинули на згарищі — не витримають вони далекої дороги, нема чого з ними возитися. Побачили те лелеки. Стали кликати козаків на допомогу. Але далеко вони поскакали на баских конях, не чують. Тоді птахи підхопили дітей у дзьоби і піднеслися з ними високо в небо. Далеко рознісся дитячий плач, і почули його козаки. Кинулися вони рятувати сім’ї. Догнали орду і відбили своїх дружин та дітей. З того часу лелек в Україні люблять і поважають.
Інша легенда розповідає, чому в цих птахів чорні крила. На солом’яній стрісі будинку, в якому жила сім’я з двома немовлятами, було гніздо чорногузів. Одного разу хата загорілася, язики полум’я ковзнули по стрісі. Заметушилися лелеки, стали кликати господарів. Але вони були далеко в полі і не могли того почути. Тоді птахи кинулися у вікно і винесли дітей. З того часу в них чорні кінці крил, червоні ноги і дзьоб — обпалили в полум’ї.
Лелека щастя принесе!!! Читайте, пишіть, коментуйте…….

Повернутися назад