leleka
» » Як зберігати спокій при будь-якому конфлікті

Як зберігати спокій при будь-якому конфлікті

Як зберігати спокій при будь-якому конфлікті«Конфлікти діють руйнівно на мозок людини. В процесі еволюції ми захищаємо себе всякий раз, коли відчуваємо загрозу. При цьому ми не б'ємося, як борсук з койотом і не втікаємо, як кролик від лисиці. Наш основний імпульс для самозахисту діє в режимі автоматичного і несвідомого». Діана Мушо-Гамільтон
Емоційний інтелект - це «здатність розпізнавати і керувати власними емоціями та емоціями інших людей». Низький рівень емоційного інтелекту є результатом нездатності зберігати самовладання. Все це рано чи пізно призводить до конфліктів. Високий рівень емоційного інтелекту здатний ліквідувати конфлікти, надаючи людині можливість зберігати спокій навіть за умови найбільш несприятливих ситуацій.
Отже, спробуємо розібратися в тому, як зберігати спокій в конфліктних ситуаціях, приймаючи до уваги 6 дієвих прийомів.
Конфлікти - невід'ємна частина життя кожної людини. Навіть найспокійніші люди в якийсь період свого життя проходять через них. Здебільшого людина не здатна контролювати конфлікти. Єдиний аспект конфліктної ситуації, який ми в змозі управляти - це наша реакція на неї. Ми в змозі розпізнавати, допускати і навіть управляти своїми власними негативними емоціями. Що для цього потрібно робити?
Дихайте глибше
Вміння зберігати спокій і зосередженість у процесі конфлікту безпосередньо залежить від вашої здатності розслабляти тіло. Декілька поверхове і неглибоке дихання - це природна можлива реакція організму на стрес. Продовжуйте практикувати глибоке дихання, яке здатне включити настільки необхідний здоровий глузд.
Від вас буде потрібно лише глибоко вдихнути і видихнути. Подібна дихальна практика гальмує вироблення гормонів стресу: адреналіну і кортизолу.
Зосередьтеся на своєму тілі
Для чого це необхідно? Максимальне концентрування шляхом фізичних відчуттів в рамках виниклого конфлікту, дозволяє видозмінювати їх на свідомому рівні.
Коли ви зосереджуєте свою увагу на тілесну оболонку, можете відчути деяке напруження, поверхневе дихання та інші ознаки, що супроводжують стрес.
Як цього домогтися? При найменшому напруженні спробуйте повернути себе у кілька нейтральний стан, розслабивши при цьому плечовий пояс і руки. Така позиція виражає позитивний настрій, що в свою чергу здатний в найкоротші терміни погасити конфлікт, що виник.
Будьте уважні, слухаючи іншу людину
Друга сторона конфлікту може ініціювати суперечку при думці про те, що опонент не чує. До того ж неможливо припинити конфлікт без уважного слухання.
Спробуйте зосередити свою увагу на словах опонента. Женіть від себе думки і бажання перебити його власними ремарками. Після завершення діалогу ваші думки зберуться в один зрозумілу відповідь.
Формулюйте питання у відкритій формі
Питання у відкритій формі є невід'ємною частиною при врегулюванні суперечок і конфліктних ситуацій. До того ж вони вказують на вашу уважність, шанобливе ставлення і можливість формулювати та висловлювати власні думки.
Адресувати питання у відкритій формі на першому етапі дещо складно. Головне, не адресувати своєму опонентові відверто прості питальні речення з відповідями «так» і «ні». Задійте спеціальні конструкції, що включають в себе такі питальні слова, як «навіщо», «чому» та інше.
Розмовляйте неголосно
Посилення конфлікту - це підвищення інтонації або голосу. Зворотна ситуація, в якій ваш діалог наповнений м'яким і спокійним діалогом здатний погасити спір. Показники гучності (сюди ж відносимо і тон голосу) безпосередньо пов'язані з кров'яним тиском. Коли показники тиску доходять до певної точки, продовжувати розмову і розуміти сенс почутих вами слів стає ще важче.
Ми згодні з тим, що ми не згодні
Далеко не кожна спірна ситуація має взаємоприйнятний фінал. Чи можливо уникнути або ж зовсім не погіршити ситуацію? Так, можливо. Тільки для цього слід вчасно самоусунутися з діалогу.
Так званий закон міжособистісного конфлікту складається з 2-х осіб. Спробуйте виконати самоусунення при одній з описаних далі ситуацій: вороже налаштований опонент; спілкування зайшло в глухий кут.
В процесі використання деяких порад, ви зможете відчути власну впевненість у тій чи іншій спірній ситуації. Подібним чином вам вдасться здобути довіру і шанобливе ставлення з боку опонентів. А причина тому ваш врівноважений і спокійний стан.
13-10-2018, 18:10
42 переглядів
  
Шановний відвідувач, Ви увійшли на сайт як не зареєстрований користувач. Радимо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм логіном.
ДОДАТИ КОМЕНТАР
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Текст коментаря:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Код: Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду
Введіть код: